6 Temmuz 2019

Selma Çalıkır Mini Sergisi

Vatoz'un Duvarı'nda kafemizde de çalışmaları asılı olan Selma Çalıkır'ı ağırladık.

Kafemizde ilk günden beri özgün baskı çalışmaları asılı olan, Ankara'lı seramik ve özgün baskı sanatçısı Selma Çalıkır'ı Vatoz'un Duvarı'nda bir mini özgün baskı sergisiyle ağırlıyoruz.

Sanatçının erken dönem çalışmalarından oluşan bu mini sergi Duvar'ımızda yer alan ilk sergi. Nice diğer sanatçıların bu sergide konuk etmeyi amaçlıyoruz.

Dilerseniz eserleri satın alabilirsiniz.

 

 

Sanatçı hakkında:

Ankara doğumlu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümü Prof. Hamiye Çolakoğlu atölyesinde başlamış olduğu eğitimini, 1998 yılında yüksek lisansını tamamlamış olarak noktaladı. 1994 yılında kurduğu kendi atölyesinde 2011 yılına kadar sanatsal çalışmalarına devam etti. 1995 yılında Prof. Hasan Pekmezci atölyesinde özgün baskı resim (ipek baskı) eğitimi almıştır. Seramik ve özgün baskı alanında çeşitli karma ve kişisel sergilere katılımda bulunmuştur. Yedi yıl Ankara Kalesi, Pirinç Han "Mor Tasarım"da çalışmalarına devam etmiştir. Üç yıldır Ebru Öztürk İleri atölesinde mine, iki yıldır Nevzat Özbay atöleysinde ahşap rölyef ve heykel çalışmalarına katılım göstermektedir.