10 Ekim 2019

Atölyelerimiz Başlıyor!

Yaratıcı yazarlık, şiir, siyasi tarih, gitar ve erbane atölyeremiz Vatoz'da.

Vatoz kursları başlıyor. İlk günden beri hayalimiz olan ‘’sanat evi olma’’ amacımıza bir adım daha yaklaşıyoruz. Hayatın ve sanatın her dalından içeriklerle olmayan bir şeyi değil, olanı yeniden şekillendirerek sunuyoruz. Gitar, Erbane, Şiir, Yaratıcı yazarlık ve Siyasi tarih seminerleri ile hayatı ve sanatı yeniden anlamlandırıyoruz. Sokağın çocuklarından geliyor bu sefer müzik ve kelimeler.

Kendi alanında uzman eğitmenler eşliğinde sizde hayallerinizin peşinden gidebilir ya da hobilerinizi birer profesyonel uğraşa dönüştürebilirsiniz. Gitar ve erbane kurslarımızla müziğin, şiir ve yaratıcı yazarlık kurslarımızla kelimelerin büyüsünü yaşayıp, siyasi tarih seminerlerimizle yakın tarihimize farklı bir bakış açısı ile görmeye başlayabilirsiniz. Kitapevimizin düzenli olarak düzenlediği okuma günlerine katılıp sosyal bir ortamda sizinle aynı okuma zevkine sahip insanlarla tanışma ve tartışma zevkini yaşarken diğer aktivitelerimizi takip edip yaratıcı yanınızı besleyebilirsiniz.

Kurs ve seminerlerimizde ki amacımız sizlere var olanı tekrarlamak değil, amacımız; var olana başka bir bakış açısı ile bakmanın mümkün olduğunu size anlatmaktır. "Müzik yapmak" dediğimiz şeyin belirli bir kesime ait olmadığını, yaratıcı yazarlığın yazmak ve okuma tekrarından geçtiğini, şiirin sadece akademik bir konu olmadığını, yakın tarihin ise sadece siyasilerin işi olmadığını anlatarak ve tecrübe ederek hep beraber yeniden keşfediyoruz.

Biz biliyoruz ki hayaller olmasaydı insanlık bugün ki halinde olamazdı. Biz sınırsız bir sanat hayal ettik. Sınırları olmayan bir dünya düşledik. Sınırları olmayan dünyamıza sizleri de bekleriz.

Vatoz Sanat